Optimalizácia spotreby energie

ZADAŤ DOPYT    i?

Optimalizácia spotreby energie

ZADAŤ DOPYT    i?

Obdržíte niekoľko nezávislých ponúk!

   Nahrať foto, náčrt, projekt, výkaz výmer, podmienky...

   Osobné údaje sprístupňujeme len dodávateľom! / * povinné

   

  Pracujeme vo vašej lokalite

  Stavba rodinného domu Košice

  Vyžiadajte spätné volanie

   Zadajte rýchly dopyt

   Servis okien doma

   Ukážka dopytu

   Názov dopytu a popis


   Optimalizácia spotreby energie, zníženie spotreby a ceny za dodávku / Rodinný dom, obytná plocha 120 m2, novostavba, zateplený, členov v domácnosti 5. Analýza a výstup s praktickými radami na zníženie spotreby energií, hlavne elektriky a plynu. Elektrikou svietime, úsporná žiarovka Philips, el. rúra, chladnička, sušička, umývačka, menší prietokový ohrievač 3,5 kW. Kúrenie, plynový kondenzačný kotol, výkon 25 kW, plynový sporák s horákmi 4×7 kW. Prehodnotenie cien za dodávku elektriky a plynu, výber nového dodávateľa.


   Prikladám vyúčtovanie za dodávku energií…

   Optimalizácia spotreby energie v domácnosti: Ušetríme vám viac ako 100 € ročne!

   Zadať podrobnejší dopyt…

   Elektrikárske práce Košice

   Optimalizácia spotreby energie vám ušetrí nemalé peniaze.

   Spotreba energií je závislá od prístupu každého člena domácnosti k nej. Preto ušetriť peniaze na jej spotrebe môže každý! Nezabúdajme, že keď spotrebujeme menej elektriny alebo tepla, šetríme nielen svoje peniažky, ale aj životné prostredie.

   Vedieť šetriť energiu nie je také zložité, skôr ide o osvojenie si niekoľkých poznatkov a naučiť sa ich používať v každodennom živote.

   Niekoľko praktických rád, ako šetriť teplom v domácnosti. 

   Najväčšie výdavky na energiu sú za kúrenie, preto by sme sa mali začať sám – najprv zaujímať o túto oblasť.

   Optimalizácia spotreby energie, znížením spotreby na kúrení niekoľkými spôsobmi, všetky sú dôležité a majú svoj podiel na spotrebe:

   Ak bývate v nezateplenom dome či bytovke, začať treba práve tam. Zateplením a dobrou izoláciou obvodových múrov, podkrovia, strechy, suterénu a pivnice ušetríte viac než 30% nákladov na kúrení.

   Odporúčame si skontrolovať aj okná ak nevyhovujú treba obnoviť tesnenie alebo zaobstarať kvalitnejšie nové okná s nižším súčiniteľom prestupu tepla. Nové moderné okná majú tepelnú izoláciu lepšiu minimálne 4 násobne, ako okná inštalované pred 20 rokmi.

   Veľa domácností, najmä tie v bytových domoch majú svoje potrubia na rozvody kúrenia v suterénoch, pivniciach a nevykúrených vestibuloch. Niekedy sú bez izolácie alebo majú starú a nefunkčnú izoláciu, radíme si to skontrolovať a pre ich izoláciu využiť najnovšie izolačné materiály.

   Lacné, jednoduché, ale účinné sú reflexné fólie umiestňované za radiátormi. Skôr než sa cenné teplo vydá smerom von cez stenu, dokážu ho odraziť späť do miestnosti.

   Pravidelne si regulujte kúrenie!

   Optimalizácia spotreby energie je aj malé pootočenie termostatu na radiátoroch o jeden dielik nižšie: rovnako je dôležité jeho vypínanie, kde pri pravidelnom vetraní môže na ročnom vyúčtovaní nákladov znamenať veľa.

   Pre zdravú izbovú teplotu stačí niečo okolo 18 až 20 ºC, pričom jeden jediný stupeň môže ušetriť až 5 a viac percent energie. Dnes poznáme množstvo technológií na automatickú reguláciu kúrenia.

   Najbežnejšou sú elektronické termostaty, kde si dokážete nastaviť želanú teplotu, inú na ráno, cez deň aj večer, prípadne podľa počtu osôb v domácnosti či ju ovládať na diaľku zo svojho smartfónu aj počas dovolenky.

   Hľadáš dobrú firmu alebo šikovného remeselníka?2021-11-01T10:39:44+01:00

   Ak sa práve púšťaš do plánovania výstavby rodinného domu alebo väčšej rekonštrukcie, tak si tu správne! Vyžiadaj si nezáväzné cenové ponuky na stavebné práce a súvisiace služby.  Bez registrácie a zbytočných otázok obdržíš niekoľko ponúk od dodávateľov z overeného portfólia. Zadaj dopyt

   Konzultácie a rady od skúsených odborníkov2021-11-01T10:40:32+01:00

   Prihlás sa na pravidelné konzultácie! Každý pracovný deň v čase od 13:00 do 14:30 hod. Témy: 1. Obnova bytového domu. Výber zhotoviteľa! 2. Od projektu rodinného domu ku kolaudácii. 3. Ako pracuje kvalitný a nezávislý stavebný dozor. 4. Kúpa nehnuteľnosti. Ako na to? 5. Financovanie výstavby alebo kúpy nehnuteľnosti. Rezervuj si termín

   Niekoľko praktických rád, ako šetriť na elektrike v domácnosti. 

   Najdôležitejšie je osvetlenie! Dnes nie je jedno ako dlho a čím svietite, moderné úsporné žiarovky alebo LED svetelné zdroje sú najúspornejšie riešenia. Oproti klasickým vláknovým žiarovkám majú neporovnateľne väčšiu výdrž a o niekoľkonásobne, môže iíť aj o 80% menšiu spotrebu.

   Optimalizácia spotreby energie je aj využívanie energeticky úspornejších spotrebičov najmä u bielej techniky. Dokážu značne ovplyvniť výslednú cenu za elektrickú energiu. Rovnako sa dá ušetriť na pravidelnom každoročnom prehodnotení ceny za elektrinu aj plyn. Najlepšou cestou je mať svojho nezávislého energetického poradcu, ktorí vám každoročne prehodnotí tieto ceny a prípadne zabezpečí výhodnejšieho dodávateľa.

   Na elektrickej energii sa dá ušetriť veľa aj na malých drobnostiach, viac menej ide o pestovanie návykov na správne zaobchádzanie s elektrikou. Uvediem zopár: Vypínanie počítačov, televízií, audio zariadení počas prestávok či v noci keď spíme. Používanie prístrojov radšej na priame sieťové pripojenie, ako na baterky – podstatne lacnejšie a šetrnejšie k životnému prostrediu.

   Nenechávajte nabíjačky v zásuvkách dlhšie než treba na úplné nabitie. Varte v tlakových hrncoch alebo využívajte pokrievky pri varení čo najviac. Pri praní naplňte práčku vždy doplna a nepredpierajte zbytočne, baktérie sa ničia už pri 60 ºC a už po pol hodine prania. Pri hodine prania postačuje často aj 30 a 40 ºC.  Ak sa dá tak premiestnite svoju chladničku na chladnejšie miesto, čo najďalej od tepelného zdroja, ako radiátor, sporák či okno s priamym slnkom.

   Šetrenie sa netýka len kúrenia a elektriny, môžete rovnako ušetriť na úspore vody, plynu, pohonných látok…

   Napríklad také varenie na indukcii vďaka priamemu ohrevu je výhodnejšie než varenie na plyne. Šetrnejšie k životnému prostrediu aj k vašej peňaženke. Príprava teplej vody je energeticky veľmi náročné a preto je lepšie a lacnejšie sa osprchovať, ako si napustiť vaňu. Sprchovanie treba začať už u malých detí a naučiť ich používať úsporné hlavice, stupne regulácie a vypínanie vody pri umývaní vlasov šampónom či mydlení tela.

   Smart technológie alebo inteligentné riešenia pre domácnosti sú v kurze.

   Dnes vďaka moderným technológiám je optimalizácia spotreby energie realizovateľná takmer všade. Dokážete pomocou nich ovládať a regulovať vykurovanie celej domácnosti, ohrev, osvetlenie, vetranie, ale aj zavlažovanie svojej záhrady. Inteligentná domácnosť vám zabezpečí optimalizáciu využívania zdrojov energií v domácnosti s prínosom nemalých finančných úspor na spoločnom rozpočte.

   Zadajte dopyt na optimalizáciu spotreby energie v domácnosti a naši odborníci z prevereného portfólia vám radi poradia, ako a kde ešte ušetriť!

   (Zdroj: archív)

   Pracujeme vo vašej lokalite

   Stavba rodinného domu Košice

   Vyžiadajte spätné volanie

    Zadajte rýchly dopyt

    Servis okien doma
    Go to Top